Новини та статті

Технології Cisco для роботи бізнесу під час карантину: нові рішення від партнера Softline

Cisco Україна

Цими днями Cisco, ключовий партнер компаній Intecracy Group, проводить спеціалізовані заходи, присвячені роботі в умовах «нової реальності» — глобального карантину, що змінює життя людей. Про це повідомляє Softline.

У зв'язку з пандемією компанії зіштовхнулися з великими проблемами, які змусили їх переосмислити підходи до бізнесу, до моделі управління співробітниками. І Cisco з перших же днів цього періоду намагається допомогти бізнесу їх вирішувати. Першим кроком стало відкриття на 90 днів безкоштовного доступу до платформи Webex та сервісу Webex Teams з можливістю проводити конференції з кількістю учасників до 1 тис. людей. У перші тижні було зафіксовано 15-разове збільшення використання інструменту, а завантаження програм-клієнтів зросло на 300%; майже у два рази збільшилася кількість відеозустрічей.

Якщо у лютому, першому місяці самоізоляції, час зустрічей у Webex склав 7 млрд хвилин, то в березні ця цифра подвоїлась, а у квітні досягла 25 млрд хвилин. Пікова кількість зустрічей за день досягла більше ніж 5 млн, а кількість учасників на місяць — понад 500 млн людей.

Цікавими виявилися і цифри по Україні. За час самоізоляції було видано понад 500 безкоштовних акаунтів для бізнесу та організацій. Так, один з університетів за місяць провів близько 1400 зустрічей, з них 918 відеозустрічей — із загальною кількістю хвилин понад 90 тис. Фактично цей навчальний заклад не зупиняв своєї роботи. Показовим є також і приклад одного з корпоративних замовників — близько 5 тис. зустрічей, понад 4,5 тис. відеозустрічей на які було витрачено більш ніж 200 тис. хвилин.

Програмні новинки

Про нові технології Cisco для ефективної роботи бізнесу в період пандемії розповів системний інженер Ігор Сукайло. Зокрема він зазначив, що інструменти для дистанційної спільної роботи користуються величезним попитом. Наприклад, в цьому році вперше в історії саміт G20 пройшов у віртуальному режимі — завдяки платформі Cisco Meeting Server. Це показує надійність платформи та рівень довіри до неї.

Світові лідери взяли участь у віртуальному саміті G-20. На фото: Президент Республіки Корея Мун Чже Ін. В Україні штаб по боротьбі з COVID-19 також використовував саме це рішення — Cisco.

Сьогодні у всьому світі стає популярною концепція «офіс там, де я». Користувач може працювати скрізь, де є доступ до Інтернету. А Webex дозволяє працювати з будь-якого відеотермінала і підключати до конференції учасників з будь-якої країни.

Архітектура Cisco для спільної роботи показала свою життєздатність. Її забезпечив метод побудови уніфікованих комунікацій (UC) Cisco. Це єдине ядро ​​системи для всіх типів комунікацій, засоби для безпечного підключення зовнішніх користувачів, рішення для B2B-комунікацій, підтримка основних протоколів. Оскільки Cisco об'єднує всі засоби спільної роботи, то користувачі можуть працювати в будь-якому додатку або сервісі.

Далі доповідач перейшов до обіцяних новинок Cisco Collaboration. Нововведенням у Webex є надання ІТ-фахівцям даних Cisco Webex Control Hub, які потрібні для управління всіма завданнями спільної роботи з єдиного місця незалежно від того, де знаходиться співробітник, вдома або в офісі. Cisco Webex Control Hub по суті є єдиною вітриною управління Webex. Установка Webex Assistance дозволяє управляти всіма пристроями в конференц-кімнатах за допомогою голосу. Це виключає фізичний контакт доповідача з інтерфейсом управління системою, знижуючи ризик інфікування. Надається також детальна інформація про те, як користуватися Webex, про використання конференц-кімнат і дані про онлайн-зустрічі. Це допомагає складати правильні графіки дезінфекції приміщень, легше планувати офісне компонування в майбутньому, приймати рішення про розподіл співробітників, які працюватимуть на місцях або віддалено. Все це полегшить підтримку віддалених користувачів.

Було також розроблено спільно з партнерами багато рішень для телемедицини, в тому числі і для інтеграції з програмним забезпеченням для ведення медичних карт Epic. Безпека забезпечується завдяки двофакторній авторизації Duo Security, що надається на час пандемії безкоштовно, а також Cisco Umbrella для захисту DNS.

Дуже цікавим є також рішення Any Connect для організації VPN-каналів. Кількість передплатників на цей програмний засіб подвоїлася. Загалом кількість клієнтів, які скористалися тим чи іншим засобом Cisco Security збільшилася на 15 млн. Компанія підтримує медицину і освіту, дії урядів з боротьбі із пандемією і розгортання критичних технологій. Для цього було виділено $8 млн грошима і $210 млн у вигляді готової продукції.

Відеоконференції для українських державних органів

Була надана також допомога державним органам в Україні. Для них була розроблена сучасна і повністю захищена система, яка одночасно підтримує відеоконференції і можливість роботи з документами. Мова йде про захищене рішення для відеоконференцзв'язку Cisco.Відеозасідання, об'єднане з системою документообігу Megapolis.DocNet (Megapolis.Відеозасідання). Перевагою об'єднання цих двох інформаційних систем є те, що під час відеозустрічі можна вчиняти дії, які мають юридичну легітимність. Наприклад, Збори Ради директорів (чи засновників) у бізнес-структурах, обговорення нормативно-правових актів чи рішень у державному секторі тощо. Система Megapolis.Відеозасідання робить подібну зустріч повністю легітимною, на рівні зі звичайним засіданням, де учасники присутні фізично. Система дозволяє учасникам розглядати підписані за допомогою кваліфікованого цифрового підпису (КЕП) документи (передбачена функція сканування та розпізнавання текстів або їх імпорт з інших інформаційних систем), спільно обговорювати їх та вносити зміни з обов’язковим голосуванням. Самі засідання можуть записуватись та фіксуватись в архіві, включаючи стенограми, які створюються автоматично.

Ще одним цікавим рішенням є Cisco Webex Assistance. Технологія дозволяє не просто управляти пристроями за допомогою голосових команд, а й керувати перебігом конференції, наприклад, додати або відключити учасника, зробити менш гучним голос, включити запис, тобто усе те, що раніше було можливо лише за допомогою кнопок.

Апаратні новинки

Серед апаратних новинок варто відзначити Webex Desk Pro, термінал, створений для участі в конференціях топ-менеджерів. Пристрій повністю відповідає сучасним вимогам: його обладнано якісними акустичними колонками, мікрофонами з фільтрацією шумів, сенсорним дисплеєм 27" з роздільною здатністю 4К, камерою з функцією розпізнавання обличчя. При підключенні ноутбука Desk Pro перетворюється у його сенсорний монітор. Пристрій дозволяє також виконувати спільну роботу.

Webex Desk Pro

Другий презентований апаратний продукт — Webex Room Panorama. За словами Ігоря Сукайла, це нове слово в ефекті присутності. Технологія забезпечує правильний кутовий розмір зображення, хороше освітлення і високу якість звуку.

Webex Room Panorama

На ринок професійних гарнітур Cisco вийшла з новою серією Bluetooth Cisco UC 730. Вона обладнана мікрофоном з шумопоглинанням, дозволяє управляти дзвінком кнопками і голосом, відображає статус, інтегрується з телефонним терміналом тощо.

Рішення Webex Room USB може зацікавити тих, кому потрібна високоякісна веб-камера, однак він поки не готовий платити за повноцінний відеотермінал. Функціональність дещо обмежена, однак професійні функції можна розблокувати, придбавши відповідну ліцензію.

Дуже багато компаній сьогодні переходить на використання хмарних рішень, повністю відмовляючись при цьому від інфраструктури on premise (серверне та мережеве обладнання встановлене на підприємстві). Однак Cisco дотримується концепції «cloud first but not cloud only», тож пропонує клієнтам максимально зручні варіанти використання хмар. Наприклад, хмарний сервіс Webex можна об'єднати з корпоративною телефонною станцією.

Технології майбутнього вже сьогодні

У сфері хмар Cisco співпрацює з Google за такими напрямками, як розпізнавання природної (людської) мови, автоматичне розпізнавання мови й синтез мови з тексту. Підтримується понад 20 мов, у тому числі й українська. Особливість цієї співпраці полягає в тому, що Google тарифікує тільки використовувані ресурси.

Співпраця починає встановлюватися і з тими компаніями, які завжди вважалися конкурентами. Так, телефонія Cisco інтегрована з Slack й дозволяє користувачам здійснювати дзвінки Cisco Jabber / Webex Teams безпосередньо з додатків Slack або веб-версії. Є також інтеграція з безліччю бізнес-додатків, в тому числі і мобільних, тобто всі комунікаційні можливості інтегруються з додатком, яким користується замовник. Унікальність технології полягає в тому, що можна зателефонувати в страхову компанію або в банк не тільки з програми, але і зробити зворотний дзвінок. Ключовим моментом тут є те, що ліцензування відбувається за кількістю агентів контакт-центрів, а не клієнтів.

Cisco Systems Inc, Cisco, Intecracy Group, Відеозасідання, Cisco Webex