Новини та статті

Підсумки UAFIN.TECH 2020: фінтех-сфера в Україні активно розвивається

У п'ятницю, 18 грудня 2020 року в режимі онлайн відбулася третя щорічна конференція UAFIN.TECH 2020, у якій взяли участь партнери та клієнти Intecracy Group. Ми дізнались про що говорили під час доповідей та як буде змінюватись ринок у наступному році, повідомляє Sl Global Service.

Учасники конференції наголошували на тому, що коронакриза, попри її негативний вплив на життя людей, бізнес та економіку, посприяла розвитку деяких напрямків, тісно пов'язаних з інформаційними технологіями. У всьому світі стався бум електронної комерції та активний розвиток фінансових технологій. Україна не є виключенням.

Зокрема Віталій Весельський, директор групи консультування з питань IT та кібербезпеки KPMG Україна, у своїй доповіді відзначив ключові фінтех тренди, що спостерігались у другому півріччі 2020 року.

Перш за все, змінилася поведінка споживачів, вони стали активніше використовувати цифрові платежі, канали отримання послуг та купівлі товарів. Це, своєю чергою, спонукало підприємства інвестувати в цифрові канали й розвиток фінансових технологій.

Варто відзначити такі тенденції:

— Великі технологічні компанії продовжують розвиватися в напрямку платежів і цифрової екосистеми;

— фінтех компанії розвиваються в суміжних областях для розширення клієнтської бази;

— Великі корпорації збільшують інвестиції у цифрові технології;

фінтех-компанії об'єднуються в консорціуми, щоб отримати кращий доступ до інвестицій;

— Уряди країн фокусуються на регулюванні фінтех-галузі;

Ростислав Дюк, голова правління UAFIC, у своїй доповіді навів кілька цифр, які ілюструють розвиток фінтех в Україні та світі у 2020 році. За його даними, дві третини всіх фінансових транзакцій тепер здійснюються онлайн.

Також він навів декілька важливих цифр:

— 40% наявних ролей в банкінгу можуть бути замінені штучним інтелектом;

— щороку створюється 500+ нових фінтех стартапів;

2 млрд людей, не охоплених банківськими послугами, можна охопити за допомогою мобільних пристроїв;

— для створення нового цифрового банку необхідно $ 50 млн.

Фінтех в Україні: сфера активно розвивається

Що стосується фінтех в Україні, то у 2020 році можна відзначити такі факти та цифри:

— 55,2% операцій з платіжними картами — безготівкові;

— 53,6% підприємств фінансуються своїм коштом;

— 72% фінтех-компаній базуються в Києві;

— у 28% компаній у сфері фінтех керівники або менеджери вищої ланки — жінки;

— 89% платіжних терміналів підтримують функцію безконтактних платежів;

— 71% підприємств у сфері фінтех пройшли точку беззбитковості;

— 47,5% компаній в цій галузі засновані за останні три роки;

— 52% компаній працюють на міжнародному ринку;

— кількість компаній у сфері платіжних послуг і грошових переказів зросла на 14%.

В рамках заходу було представлено традиційний фінтех-каталог 2020 року, який, за словами Ростислава Дюка, зростає у півтора раза щорічно.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, який також взяв участь у конференції UAFIN.TECH 2020 року, зазначив, що цей рік змінив споживчу культуру — все більше людей вибирають сервіси та навчання онлайн.

В рамках панельної дискусії, в якій взяли участь представники найбільших українських банків (ПУМБ, Ощадбанк), регулятора, цифрового банку izibank, а також Світового банку, експерти відзначили, що за час карантину банки стали менше триматися за фізичну мережу і більше інвестували в диджиталізацію. Своєю чергою Олена Сосєдка, засновниця компанії Concord Fintech Solutions, розповіла, що наразі в Україні розпочинається епоха відкритих фінтех екосистем. "Це дуже скоро змінить правила гри на ринку. Конкуренція поступиться партнерству і синергії ", — підкреслила Сосєдка. За її словами, партнерами поміж собою стануть компанії, які володіють великими даними: телекомунікаційні оператори, кредитні організації, рітейл, лізингові компанії, авіакомпанії, банки, fintech- і techfin-стартапи.

Компанії Intecracy Group не відстають від ринку та наразі готують рішення та послуги, які допоможуть фінтех стартапам та банкам (майбутнім необанкам) швидко пройти шлях цифрової трансформації.

Мова йде про наступні рішення:

— Електронний документообіг з підтримкою КЕП (ЕЦП);

— Юридично легітимна система відеоспілкування з клієнтом;

— Захищені маркетплейси;

— Хмарні сервіси та оренда програмного забезпечення за моделлю SaaS;

— Система підписання електронних документів;

та багато іншого…

Intecracy Group запрошує банки до співпраці у фінтех напрямку. Також ми анонсуємо випуск у 2021 році власні фінтех проєкти, які допомагають працювати малому бізнесу. Прикладом такого проєкту є Mafin. Це мобільний додаток для управління та аналізу бізнесу.

Intecracy Group, Олена Сосєдка, Елена Соседка, Михайло Федоров, Віталій Весельський, Ростислав Дюк, Mafin, фінтех, UAFIC, UAFIN.TECH 2020