Новини та статті

Прогноз від Ericsson: через пандемію зростає голосовий трафік, а 4G і 5G працюватимуть на одних і тих же частотах

Компанія Ericsson оцінила, як поширення COVID-19 відобразилось на трафіку операторів та спрогнозувала те, що їх чекає у найближчому майбутньому.

Абоненти перестали бути мобільними — сьогодні один абонент обслуговується істотно меншою кількістю базових станцій, ніж зазвичай. В результаті одні базові станції недовантажені (трафік знизився мінімум на 10%), як правило, у великих містах і центрах колишнього скупчення людей, інші, в передмісті, перевантажені (трафік виріс на десятки відсотків).

Змінився профіль трафіку — багато людей працюють і вчаться вдома, тому різко виріс обсяг даних, які передаються від абонента до базової станції. Зокрема, в Європі в деяких мережах LTE в висхідному каналі трафік практично подвоївся. Це нетипова ситуація, тому що зазвичай трафік йде в іншому напрямку — від базової станції до абонента. Тому деяким операторам довелося адаптувати свої мережі під нові умови.

У всіх країнах спостерігається зростання голосового трафіку: в мобільних мережах 2G, 3G і VoLTE голосовий трафік зріс на 20-70%, мова йде не лише кількість дзвінків, але й про їх тривалість.

Основний трафік перетік в мережі Wi-Fi — мобільні оператори вже намагаються відвоювати частину ринку у операторів фіксованого зв'язку. Зокрема, активно розвиваються послуги фіксованого бездротового доступу для домашніх користувачів, що працюють на базі технологій LTE. Ці послуги мають попит там, де є дефіцит оптоволоконних мереж. Для підприємств питання технологічних мереж (Private Networks) отримала додаткову актуальність, і оператори в США бачать великий потенціал у розвитку цифровізації підприємств для скорочення їх витрат в новій реальності.

Що буде з бізнесом операторів після пандемії

Вже зараз очевидно, що багато компаній залишать своїх співробітників на дистанційній роботі навіть після зняття жорстких обмежень. Аналогічного підходу дотримуватимуться і багато навчальних закладів. В умовах нової нормальності стабільно високим залишиться попит і на розваги вдома. Зокрема, буде попит на інтерактивні і хмарні гри, для яких потрібне високошвидкісне підключення до мережі і мала затримка. Це означає, що попит на якісні послуги передачі даних буде високим.

Зараз оператори змушені переглядати свої стратегії — технології 2G і 3G втратять актуальність раніше, ніж прогнозувалося. Мережі 2G і 3G будуть закривати для звільнення частот мережам, що працюють за технологією LTE. Окрім того, в найближчому майбутньому розпочнеться спільне використання технологій 4G і 5G на одних і тих же частотах.

У ряді країн розглядається можливість застосування мобільних технологій для запобігати поширенню COVID-19. Міністерство охорони здоров'я Швеції вже використовує дані оператора Telia для оцінки того, наскільки люди дотримуються рекомендацій щодо обмеження пересувань. У Швеції заборонено віддалятися від місця проживання на відстань довше однієї-двох годин їзди. При цьому особисті дані не збираються, а інформація використовується для оцінки можливої ​​завантаженості лікарень.

Також у Швеції обговорюється можливість за допомогою телефону дізнаватися про наближення людей, заражених вірусом. Оскільки легальність і етичність зберігання конфіденційних даних викликає сумніви, для обміну інформацією замість інтернету може використовуватися технологія Bluetooth, що дозволяє мобільним пристроям обмінюватися даними безпосередньо, а особисті дані при цьому не передаються. Про готовність співпрацювати в напрямку розвитку технологій, придатних для боротьби з поширенням інфекції, вже заявили Google і Apple.

Intecracy Group, Ericsson